Sypialniane gadżety

Wibrator klasyczny – jaki wybrać?

Wibratory są niezwykle popularnymi zabawkami erotycznymi, a wibrator klasyczny to najpopularniejszy typ tych gadżetów. Spory uniwersalizm sprawia, że doskonale sprawdzi się on przy początkowych eksperymentach z nimi, a także zadowoli nieco mniej wybredne osoby, które nie widzą potrzeby kupowania zestawu wibratorów wyspecjalizowanych.

Czym charakteryzuje się wibrator klasyczny?

Wibrator klasyczny charakteryzuje się prostą budową i nie jest wyspecjalizowany, tak jak niektóre inne gadżety tego typu, które mogą służyć do stymulacji łechtaczki, punktu G, prostaty, czy wykonywania bardziej skomplikowanych masaży. Ta prostota dla niektórych jest olbrzymią zaletą, zwłaszcza gdy zaczynają oni przygodę z gadżetami erotycznymi. Używając wibratora klasycznego, można odkryć, który rodzaj stymulacji wywołuje najmilsze odczucia, a później kupić wyspecjalizowany w niej gadżet.

Materiał – ważne kryterium wyboru

Wibratory klasyczne mogą być wykonane z różnych materiałów, a najpowszechniej wykorzystywane są te syntetyczne, takie jak lateks i silikon, a także różnego rodzaju plastiki. Tworzywa te jednak często posiadają właściwości uczulające, poza silikonem medycznym, który jest całkowicie bezpieczny nawet dla alergików.

Będąc uprzedzonym do tworzyw sztucznych, można wybrać wibrator klasyczny wykonany z któregoś z naturalnych materiałów, takich jak ceramika, metal, szkło, czy kamień. Materiały te nie tylko nie uczulają, ale też można je dokładniej zdezynfekować.

Wymiary i zasilanie

Wibratory klasyczne posiadają różne wymiary, powinno się więc zwrócić uwagę na grubość i długość, z czego grubość jest ważniejsza. Mitem jest, że wibrator i dildo muszą być jak najdłuższe, by dawać przyjemność, gdyż zarówno punkt G, jak i prostata, nie są zlokalizowane głęboko i nawet małe wibratory mogą je skutecznie symulować, dając wspaniały orgazm. Grubość jednak jest czynnikiem, który jest bardzo ważny.

Podobne znaczenie ma też siła wibracji i czas działania. Wibratory zasilane mogą być bateriami, takimi jak klasyczne paluszki, ale też mogą posiadać wbudowany silnik. Wybór wibratora klasycznego z silnikiem jest rozsądniejszy, gdyż siła wibracji jest mocniejsza, trwają one dłużej, a przy tym nie istnieje groźba dostania się do środka urządzenia wody, która mogłaby je uszkodzić.

Możesz również polubić…