strapon
Strap on i dildo

Strapony z naturalnych materiałów – czym różnią się od wykonanych z tworzyw sztucznych?

Seks analny przestał już być w Polsce tabu, a stymulację odbytu pokochało też wielu mężczyzn heteroseksualnych, którzy przyznają, że orgazm analny jest czymś zupełnie innym niż ten zwykły. Nic więc dziwnego, że do popularnych gadżetów erotycznych dołączył też strapon, a coraz większą popularnością cieszą się te jego modele, które wykonane są z naturalnych materiałów.

Materiał a podrażnienia

Tworzywa sztuczne, chociaż najpopularniejsze w świecie gadżetów erotycznych, wywołać mogą liczne reakcje alergiczne. Najczęściej wywołuje je lateks, chociaż potrafią one sprzyjać również korzystaniu ze straponów silikonowych, z wyłączeniem tych wykonanych z silikonu medycznego, które są w pełni bezpieczne.

Strapon z materiału naturalnego, takiego jak metal, szkło, ceramika, czy kamień, jest z kolei najlepszym wyborem dla osób, które chcą mieć pewność, że reakcje alergiczne nie wystąpią.

Mycie i dezynfekcja

Strapon z materiału syntetycznego najczęściej myje się po prostu ciepłą wodą i mydłem, chociaż dostępne są też specjalne preparaty do tego celu. Nie wolno go myć jednak dowolnymi środkami czyszczącymi, gdyż niektóre z nich mogą wchodzić w reakcję chemiczną z tworzywem, dlatego najlepiej jest kupować dedykowane zabawkom erotycznym płyny.

Strapony z naturalnych materiałów można z kolei myć niemal dowolnymi środkami, dezynfekować i parzyć bez ograniczeń, dlatego też doceniają je bardzo pary, które szczególnie dbają o higienę i sterylność.
Jak widać, gadżety wykonane z materiałów naturalnych posiadają liczne zalety, chociaż nie przez wszystkich są lubiane ze względu na twardość i chłód. Warto jednak posiadać przynajmniej jeden z nich, by zapoznać się z jego właściwościami. Bogaty asortyment tego typu produktów znajdziesz tutaj.

Możesz również polubić…